(2) O nas

ORGANIZATORZY BIEŻĄCYCH WYJAZDÓW: 

P1030638

Anna Kwinta 

 

SZTAB II edycji  projektu Niepełnosprawni w górach – Razem na szczyty:

 

IMG_2593 (Custom)

Tomasz Deroń – mentor projektu – instruktor survivalu, socjoterapeuta, pedagog, organizator wielu obozów survivalowych, kierownik projektu Beskid Niski 2011 Survival Expedition, zrealizowanego przez Fundację Jaśka Meli „Poza Horyzonty” z udziałem osób niepełnosprawnych. Na co dzień koordynuje wyprawy i szkolenia związane z prowadzeniem aktywności ruchowej w terenie oraz szkolenia kształtujące relacje interpersonalne, współpracuje z Fundacją Poland Business Run, a wszystko to z wykorzystaniem elementów szeroko pojętej turystyki aktywnej.

 

10320405_460667954066646_8562411950053779253_n

Marta Sporysz – z wykształcenia biotechnolog, z zamiłowania podróżnik. Przewodnik górski sudecki o beskidzkich korzeniach. Każdą wolną chwilę spędza w górach, tych bliższych i dalszych. Miłośnik Słowacji, górskiej poezji śpiewanej i beskidzkich bacówek.

 

20150307_122816

Ania Stępień – sympatyczna, otwarta i zawsze uśmiechnięta. Zawodowo pracuje z ludźmi i podróżuje, gdyż jest przewodnikiem sudeckim i pilotem wycieczek. Prywatnie – podróże małe i duże również są jej pasją.

 

10378010_893012510752288_1234783350764932600_n

Gabriela Ciuraszkiewicz i Ewa Biel –  dwie aktywne kobiety. Spotkały się w pierwszej edycji projektu i spotykają nadal :-). Różne pod względem temperamentu i osobowości, ale łączy je wytrwałość w realizacji własnych marzeń i czerpanie radości z rzeczy codziennych. Aktualnie zgodnie stwierdzają, że: „nastał w naszym życiu czas na kolejne rzeczy ważne”, czyli współtworzenie II Edycji projektu RnS ze wspaniałymi ludźmi – uczestnikami i wolontariuszami, których mają nadzieję spotkać nie tylko na górskich szlakach.

 

P1030638

Anna Kwinta – z wykształcenia pedagog, z miłości do gór przewodnik tatrzański, z powołania poszukiwacz przygód. Dzieli swój czas pomiędzy życiowe pasje. Na co dzień prowadzi warsztaty profilaktyczne z młodzieżą i osobami dorosłymi, a gdy tylko znajdzie chwilkę ucieka w góry najchętniej w doborowym towarzystwie licznych znajomych. Kocha życie w „półbiegu”, sporty górskie i dobre jedzenie.

 

irl

Krzysiek Tama – Poznaniak, choć od dłuższego czasu mieszkający na emigracji => we Wrocławiu. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, który na co dzień zajmuje się zarządzaniem ryzykiem kredytowym. Pasjonat wycieczek górskich, historii II Wojny Światowej i Żołnierzy Wyklętych. Wolne chwile spędza na rowerze.

 

SONY DSC

Krzysztof Kurowski – doktor nauk prawnych, zawodowo i naukowo specjalizujący się w problematyce praw osób z niepełnosprawnościami. Propagator nowej filozofii podejścia do niepełnosprawności, opartej na poszanowaniu autonomii każdej osoby. Pracownik Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Z zamiłowania wędrowiec po górskich, leśnych i innych dzikich szlakach. Zdobył wiele szczytów. W trakcie pierwszej edycji projektu Razem na szczyty, podczas wyprawy na Rysy wszedł na Przełęcz Waga na wys. 2337 m. n.p.m.

IMG_3892

Marcin Bojarski – pasjonat turystyki i dziennikarz, zajmujący się głównie tematyką podróżniczą. Świeżo upieczony Organizator Turystki PTTK. Od dziecka nieuleczanie zakochany w górach. W I Edycji projektu łączył role uczestnika i wolontariusza. Najczęściej spotkać można go na szlaku, a domu nie opuszcza bez dobrej książki.

 

Obraz_121

Destina Kuliś – taka trochę wariatka, lata tu i tam i cały czas jej mało. Dusi się w mieście, więc co rusz z niego ucieka. Uwielbia bujać w obłokach i zatapiać się w marzeniach, a jeszcze bardziej wcielać je w życie. Nie cierpi kaszanki, kiepskich filmów i rozczarowań. W wolnym czasie hasa po górach, jeździ po świecie na rowerze i przesiaduje w kinie.

 

unnamed (1)

Marcin Kowalski – jedno z bardziej powszechnych statystycznie nazwisk w Polsce, a jednak jego cechuje wysoka indywidualność. Szef działu logistyki i transportu, lubi twórcze działanie, rozwiązywanie trudnych sytuacji i organizację pracy od podstaw. Jego pasją są góry, wspinaczka i jazda rowerem. Nadmiar pozytywnej energii oddaje nie tylko podczas gry w squasha czy w siłowni, ale przede wszystkim aktywnie pomagając innym :-).

 

 

 

SZTAB I edycji projektu Niepełnosprawni w górach – Razem na szczyty:

 

Magdalena Jarocka

Pomysłodawczyni projektu Niepełnosprawni w górach – Razem na szczyty. Kierowniczka.

 

                                                      

                                       Tomasz Deroń                Sławomir Zieliński                Joanna Ciołek     

 

                                                      

                                      Agnieszka Kruk            Jarosław „Dziku” Kruk      Katarzyna Kuchmistrz

 

 

W projekt zaangażowani byli także wolontariusze z m.in. z Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”, Studenckiego Koła Przewodników Sudeckich we Wrocławiu, Studenckiego Koła Przewodników Górskich „Harnasie”, Klubu Górskiego „Olimp”, Związku Harcerstwa Polskiego, fundacji Nutricia i inni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

szesnaście − trzynaście =