Teskst podwędzony z Bartka bloga

oryginał: http://www.portalgorski.pl/blogi/post/lackowa

Lackowa

W miniony weekend wraz z ekipą Razem Na Szczyty odwiedziłem szczyt Lackowa w Beskidzie Niskim. Był to już mój któryś skolei taki wyjazd i ponieważ jestem z niego bardzo zadowolony, cały mój blogowy wpis chciałbym poświęcić właśnie temu wydarzeniu.

Jak już kiedyś pisałem projekt Razem Na Szczyty zakłada udział osób niepełnosprawnych– głównie z niepełnosprawnością ruchową i sensoryczną. Celem projektu jest wspólne zdobywanie tzw. Korony Gór Polski (na Koronę składa się 28 szczytów – po jednym ze wszystkich pasm górskich naszego kraju). Wszystko zaczęło się ponad rok temu. Koleżanka miała jakiś tam pomysł, parę osób zaczęło go realizować (wówczas w tym jeszcze nie uczestniczyłem) i to tak. I właśnie z tej garstki pomysłodawców i organizatorów na począku, obecnie projekt jest coraz bardziej znany i rozpoznawalny, a także przyciąga coraz więęcej osób.

I co ważne (też to gdzieś pisałem). Dla mnie cały cel projektu- Korona Gór Polski- nie jest aż tak istotny (chociaż też). Ale jako osoba, która kiedyś trenowała długo karate, brała udział w zawodach, wspinała się, chodziła po górach, powiem nie skromnie że mam zrealizowanych parę „projektów” wcześniej. Dzięki jednak pomysłowi Razem Na Szczyty zadziało się znacznie więcej. Poznałem fantastyczne osoby, przeżyłem wspaniałe chwile, uśmiecham się na już samą myśl o niektórych zdarzeniach i na przyszłość, z utęsknieniem czekam na kolejne wyjazdy. Mam też takie wewnętrzne odczucie, że nawet jak czas realizacji projektu minie, z większością osób będę się spotykał prywatnie na zwyczajne „plotki przy piwie”. Nie jesteśmy już bowiem anonimowymi realizatorami kolejnego projektu, ale po prostu kolegaami, koleżankami czy dobrymi znajomymi.
Zatem Koleżanki i Koledzy z Razem Na Szczyty- dzięki, że jesteście 🙂

tekst: Bartek Michalak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

11 − 8 =