(4) Przewodnik

 

Włącz się do akcji! Pomóż nam wydać pierwszy przewodnik po  Koronie Gór Polskich dla osób z niepełnosprawnością!

Możesz wesprzeć nasz projekt wpłacając pieniądze na poniższe konto. Każda złotówka jest dla nas ważna.

Nr konta (BZWBK): 85 1090 1665 0000 0001 1968 0194
Fundacja „Poza Horyzonty” – Razem na szczyty
Adres: Lanckorona 101, 34-143 Lanckorona

Pomaga nam już GKN Driveline Polska Sp. z o.o.
Dzięki wsparciu jakie otrzymaliśmy w ramach akcji GeKoN, prace nad wydaniem przewodnika z każdym dniem posuwają się do przodu.

 

Dlaczego chcemy wydać przewodnik?

Rozpoczynając projekt „Niepełnosprawni w Górach – Razem na Szczyty” postawiliśmy sobie za cel pozostawienie czegoś namacalnego po zakończeniu projektu. Chcemy, aby nasze wspólne wyprawy w góry z osobami z różnymi niepełnosprawnościami motorycznymi i sensorycznymi miały także praktyczny wymiar. Jeszcze nikt do tej pory w Polsce nie pokusił się o opracowanie takiego przewodnika, a wiemy, że czeka na niego wielu niepełnosprawnych entuzjastów gór.

 

Jak będzie wyglądał?

Nasz przewodnik zrodzi się z praktyki. Nie będzie to tylko przekopiowana z gotowych opracowań pozycja, wzbogacona o znaczki informujące ułatwieniach dla osób niepełnosprawnych. Wybierając nasze trasy nie pytaliśmy, czy są one możliwe do przebycia dla naszych podopiecznych. Zawsze stawialiśmy sobie inne pytanie: co zrobić, aby wejście na dany szczyt było do możliwe dla osób niepełnosprawnych? I z sukcesem wprowadzaliśmy zamierzenia w czyn.
Przewodnik będzie zawierał przydatne informacje:
– jak się przygotować do górskiej wędrówki,

– jak wyglądała każda nasza wyprawa,

– z jakimi problemami musieliśmy się zmierzyć i jak je rozwiązywaliśmy,

– ile czasu zajmowało nam zdobycie danego szczytu,

a także sylwetki uczestników projektu oraz ich opinie i wrażenia z górskich wypraw.

 

Górska korona pięknych polskich szczytów!

Kluczem do zdobywania gór w projekcie „Razem na szczyty” uczyniliśmy najwyższe szczyty w każdym paśmie gór Polski. Poprzez projekt i wydanie przewodnika chcemy pokazać, że niepełnosprawność nie zamyka drogi do zdobywania gór. Mamy nadzieję, że zmobilizujemy kolejne osoby do przekroczenia progu własnego domu i przekonamy je, że marzenia się spełniają. Wystarczy tylko się na nie odważyć.

 

Możesz nam pomóc!

Wydanie tego przewodnika to nie lada przedsięwzięcie – zwłaszcza finansowe. Nie posiadamy na to własnych funduszy, jednak jesteśmy niezwykle zdeterminowani, by nam się udało. Tak samo, jak byliśmy zdeterminowani, by w ogóle rozpocząć ten projekt. Staramy się pozyskać środki do sfinalizowania przedsięwzięcia poprzez nieliczne dostępne dotacje i dofinansowania, ale tak naprawdę kluczowe jest dla nas wsparcie finansowe od osób prywatnych i firm. Każda wpłata i pomoc są bardzo istotne i przybliżają nas do osiągnięcia celu!

 

Jeżeli masz pytanie, napisz do nas: korona@pozahoryzonty.pl

W imieniu wolontariuszy i uczestników projektu „Razem na szczyty” DZIĘKUJEMY!

KUP SZCZYT (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen + 10 =